Personal Ingrijire batrani la domiciliu in Germania

Cerinte :

– experienta anterioara ingrijire persoane la domiciliu (minim 3 luni);

– limba germana la nivel incepator;

– intelegere si rabdare.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

– asistarea si ingrijirea persoanelor batrane/ bolnave;

– ajutarea la diverse activitati la bucatarie, diverse activitati casnice.

Oferta:

– contract legal de munca in Germania;

– salariu lunar intre 1200 – 1500 euro (in functie de experienta);

– salarizare lunara exclusiv prin virament bancar;

– impozit virat catre fiscul german;

– plata tuturor asigurarilor sociale (asigurare medicala);

– concediu de odihna

– indemnizatie pentru copii (daca este eligibila);

– cazare asigurata: o camera separata in casa angajatorului;

– masa asigurata;

– transport asigurat Romania – Germania;

– asistenta pe toata perioada contractuala.

Telefon: 0729 800 752

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.