Ingrijitor Persoane cu Dizabilitati in Franta

Centru de ingrijire batrani cu dizabilitati situat in Franta in localitate Grenoble sau Valance

Responsabilitati:

• • Lucrul intr-o echipa care are ca scop curatenia si intretinerea curateniei intr-un centru de recuperere si initiere a persoanelor cu dizabilitati de varste diferite;
• Asigurarea curateniei dormitoarelor, camerelor de lucru, bailor, locurilor de preparat si servit masa cat si ale tuturor spatiilor commune (curte, spatii de joaca etc.);
• Curatarea camerei, ingrijirea de garderoba acestora, schimbarea paturilor;
• Ajutor in servirea mesei pentru persoanele care nu se pot deplasa si urmarirea respectarii dietei stabilite pentru fiecare rezident conform afectiunilor sale.
• Localitate Grenoble sau Valance
• Program de luni pana duminica in schimburi de cate 8 ore zilnic
• Doua zile pe saptamana libere

Candidatul ideal trebuie sa aiba:

• Cunostintele de limba franceza la nivel de incepator-mediu reprezinta un avantaj;
• Persoana punctuala si de incredere
• Sa aiba o atitudine pozitiva
• Persoana comunicativa si dinamica
• Sa ai rabdare, sa fie amabila si intelegatoare
• Persoana clinic sanatoasa fizic si psihic
• Posesor a unei diplome sau cursuri de calificare DE INFIRMIER, INGRIJITOR
• Constituie avantaj experienta profesionala anterioara

Beneficii:

• Colectare de la aeroport si transport pana la cazare;
• Cazare asigurata;
• Contractul semnat in Romania si detasare in Franta salariu net 1.400 RON aprox 300 euro
• Diurna zilnica 35 euro/zi in total 1.050 euro
• Plata orelor suplimentare

telefon 0755661111