Îngrijitoare persoane vârstnice în Germania

Compania 24 Fair Care oferă servicii de îngrijire pentru persoane în vârstă în Germania, colaborând cu diferite instituții publice și private din Germania din acest domeniu. Cu peste 600 angajați, compania aparține celui mai mare furnizor de servicii de îngrijire non-stop pentru persoane în vârstă, de pe piață.

Atribuțiile dumneavoastră:

  • oferirea de ajutor la îngrijirea/igiena personală
  • ajutor în mobilitate
  • mersul la cumpărături și gătit
  • menținerea curățeniei
  • spălatul și călcatul hainelor
  • grijă, comunicare și simț al umorului

Așteptăm de la dumneavoastră:

  • persoană educată și de încredere
  • o atitudine bună la muncă
  • limba germană nivel minim
  • minim 2 luni de muncă în Germania
  • -experiența în domeniul îngrijirii de persoane reprezintă un avantaj
  • persoană prietenoasă și de încredere

Beneficiile oferite

  • un contract de muncă legal pe termen lung
  • siguranța locului de muncă
  • un salariu de 1800 euro net/lună
  • sprijin telefonic legat de orice problemă
  • posibilitatea de a alege dintr-o gamă vastă de clienți, de asemenea și zona în care doriți să lucrați

Așteptăm cu nerăbdare CV-ul dumneavoastră pe adresa de email ioana.toma@eastrecruiting.de iar pentru orice întrebări, suntem disponibili să vă răspundem cu drag la numărul de telefon 0049017631006170.

Vă așteptăm în echipa noastră!

24Fair Care
Humboldtinsel 25, 13507 Berlin, Germany
Phone 004917631006170
Mail ioana.toma@eastrecruiting.de
Web: 24faircare.de